tarmal, Uncategorized

Dyrektorowanie – Stanowiska zawodowe

Na wysokim szczeblu “Dyrektorowanie” to marzenie wielu osób. Zarządzanie jednak pracą wielu osób to trudne zadanie. Koordynowanie zespołem ludzi, którzy często mają wiele różnych zdań, pretensji, sugestii nie jest łatwa. Pracownik urzędniczy na wysokim stanowisku: dyrektor, prezes powinien być reprezentacyjny, elegancki, kulturalny, potrafiący dogadać się z ludźmi. Musi mieć dobre relacje ze swoimi pracownikami, bo to pozytywnie wpływa na atmosferę i pracę jego podwładnych. Praca taka wymaga doświadczenia, wysokich kwalifikacji, kultury osobistej, wykształcenia. Pracodawca powinien umieć zmotywować pracownika do pracy, umiejętnie wykorzystać jego zdolności i umiejętności, dać mu szansę wykazać się, organizować szkolenia, a czasem i czas wolny w postaci integracyjnych imprez, dofinansowywać do urlopów, pamiętać o urodzinach, doceniać go, a to zaprocentuje dobrymi wynikami w pracy. Praca na wysokich stanowiskach urzędniczych jest dobrze opłacana. Kolejne stopnie awansowania wiąże się z podwyżkami, dodatkowymi zleceniami, odpowiednio opłacalnymi.

Z petentami za pan brat Urzędników administracyjnych w Polsce jest wielu. W urzędach gminy, powiatu, województw, domach kultury, urzędach pracy, starostach i wielu innych. Praca urzędnika administracyjnego polega przede wszystkim na opisywaniu dokumentacji, sprawach formalnych, rejestrowaniu pracy i działalności urzędu w postaci dokumentów papierowych. Umiejętność organizowania sobie pracy przy biurku, segregowania dokumentów jest niezwykle ważna. Każdy zna takie sytuacje, kiedy w urzędach jest bałagan w papierach. Dobrze zorganizowany urzędnik administracyjny to zadowolony petent i mniejsze kolejki. Praca urzędnika administracyjnego to również praca z komputerem, z archiwizacją, różnymi rodzajami programami. Kontakt z drugim człowiekiem jest na porządku dziennym, toteż wymagana jest od urzędnika kultura osobista, schludny, czysty wygląd, odpowiednie kwalifikacje pozwalające pomóc uzyskać odpowiednie dokumenty i informacje petentowi. Pensja pracownika administracyjnego nie jest zbyt wygórowana, ale liczne premie, podwyżki, możliwość awansowania, “wczasy pod gruszą”.

W każdym kącie Praca sprzątaczki jest wykonywana chyba w każdym urzędzie, firmie, przedsiębiorstwie. Praca sprzątaczki polega przede wszystkim na utrzymaniu czystości w danym obiekcie. Mycie podłóg, wycieranie kurzu, mycie okien, wynoszenie śmieci, sprzątanie po konferencjach, zebraniach. Przygotowanie pomieszczeń do zebrań, oficjalnych spotkań. Czasem zatrudnienia sprzątaczki są na pół lub nawet ćwierć etatu, mogą, więc pracować w kilku miejscach. Są firmy na rynku, które specjalizują się w wynajmowaniu sprzątaczek, jest to z pewnością droższe niż gdyby wynająć studentkę chcącą dorobić. Zawód sprzątaczki nie jest wysoko opłacalny, ale sprzątaczka nie ponosi odpowiedzialności za błędy w dokumentacji. Narzędzia pracy sprzątaczki to miotła do zamiatania, ścierki, środki czystości. Ubiór sprzątaczki też jest charakterystyczny: biały fartuch, chustka na głowie, wygodne obuwie. Sprzątaczki często jednak w ramach wykonywania swej pracy trudnią się w podsłuchiwaniu, roznoszeniu plotek, i w ten sposób znają życie swoich firm.